
"Megjelent Csoóri Sándorral közös formációnk újabb videója, a Rumnapló Session! Nagyon hálásak vagyunk mindenkinek, aki részt vett az elkészítésében! Büszke vagyok, hogy ilyen csapattal dolgozhatok, zenélhetek!" - közölte az örömhírt a Fonogram - Magyar Zenei Díjas duó egyik tagja, Nóvé Soma a közösségi oldalán.
A KERET blog így írt az újdonságról: "A páros 2025 novemberében jelentette meg 'Rumnapló' című albumát, amely a magyar népzene archaikus elemeit és erejét ötvözi füstös, élő szituációkból kiragadott hangképekkel. A 'Rumnapló' - amely elnyerte Az év hazai világ- vagy népzenei albuma-elismerést a Fonogram díjátadóján - ezentúl úgy is meghallgatható, ahogyan készült: nyers valójában, latba vetve a közös energiákat. A session nemcsak bensőséges betekintő a zenekar életébe és alkotási folyamataiba, hanem koncertfelkészítő is, hiszen a fiúk ezekkel a dalokkal indulnak útnak és turnézzák végig a nyarat. (...) A Rumnapló Session megjelenésével a személyes találkozások fontosságát igyekeznek hangsúlyozni a zenészek, kérdésünkre pedig azt is elárulták; alig várják, hogy a koncertszínpadokon is eljátszhassák a dalokat."
Olvasd el a teljes cikket ide kattintva, és nézd meg a videót alább!
Nóvé Soma nem sokkal később hamarosan érkező, magyar nyelvű szólóalbuma első beharangozóját is megmutatta, amit itt lehet megnézni/meghallgatni, Csoóri Sándor pedig közelgő fellépéseiről posztolt.






